Zmarł Jan Malitowski. OSP Lubliniec żegna swojego wieloletniego wiceprezesa

0
549
mat. OSP Lubliniec/Facebook

Jan Malitowski miał 61 lat, z OSP w Lublińcu związany był od ponad 40 lat. W tym czasie pełnił m.in. funkcje naczelnika i wiceprezesa jednostki.

-Dziś rano nadeszła do nas smutna wiadomość. Po długiej walce z Covid-19 zmarł nasz serdeczny kolega wieloletni Wiceprezes OSP Lubliniec dh Jan Malitowski przeżywszy 61 lat – poinformowała w niedzielę 18 kwietnia na swojej facebookowej stronie OSP Lubliniec.

Jan Malitowski był wieloletnim zasłużonym działaczem społecznym. Z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu związany był od ponad 40 lat. W czasie swojej służby pełnił funkcje m.in. naczelnika i wiceprezesa. Uczestniczył w niezliczonych akcjach gaśniczych i ratowniczych. Koledzy z OSP wspominają go jako osobę bardzo lubianą, pomocną, etyczną. Doceniają jego patriotyzm i to, że nigdy nie odmawiał pomocy drugiej osobie. Wyróżniono go m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa (dwukrotnie) czy Medalem ,,Pro Patria.

0Ogromna strata dla naszej strażackiej rodziny. Słowa nie są w stanie opisać bólu jaki jest teraz w naszych sercach. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.Spoczywaj w pokoju! – podkreśla OSP Lubliniec.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here