Zatrzymany sprawca wiosennych włamań na terenie gminy Woźniki

0
227
fot. KPP w Lublińcu

Lublinieccy policjanci zatrzymali sprawcę włamań i kradzieży, do których doszło wiosną na terenie gm. Woźniki. Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na ponad 10 tys. zł. To nie koniec przewinień 26-latka.

Wiosną tego roku na terenie gminy Woźniki doszło do serii włamań i kradzieży. Sprawca włamywał się do altan ogrodowych, skąd zabierał m.in. sprzęt elektroniczny, a także inne przedmioty będące na ich wyposażeniu. Żmudna i systematyczna praca operacyjna kryminalnych z lublinieckiej komendy pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie 26-latka podejrzanego o te czyny. Miało to miejsce we wrześniu.

fot. KPP w Lublińcu

W toku dalszych czynności, w miejscu przebywania zatrzymanego kryminalni odzyskali przedmioty pochodzące z włamań i kradzieży. Ich łączność wartość osoby pokrzywdzone wyceniły na kwotę ponad 10 tys. zł.

Dodatkowo w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego mężczyzny mundurowi ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy oraz plantację krzewów konopi. Łącznie zabezpieczono ponad 5 kilogramów narkotyków oraz narzędzia służące do ich przetwarzania.

fot. KPP w Lublińcu

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do lublinieckiej prokuratury. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, za które, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora, Sąd Rejonowy w Lublińcu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here