Zatrzymano oszusta, który podszył się za wnuczka jednej z mieszkanek Lublińca

0
112

Policjanci z Lublińca we współpracy ze stróżami prawa z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali na terenie woj. małopolskiego 54-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie oszustwa na tzw. wnuczka.

W grudniu 2020 r. do mieszkanki Lublińca zadzwonił mężczyzna podający się za będącego w potrzebie członka jej rodziny. Oszust był na tyle przekonywujący, że udało mu się zdobyć zaufanie swojej rozmówczyni, a następnie nakłonić swoją ofiarę do przekazania mu kwoty równej kilkunastu tysięcy złotych. Kiedy okazało się, że kobieta padła ofiarą oszusta sprawą zajęli się policjanci z Lublińca oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Czynności prowadzone w sprawie pozwoliły na szybkie wytypowanie i zatrzymanie oszusta. Okazał się 54-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez lublinieckich kryminalnych pod koniec lutego na terenie jednej z miejscowości województwa małopolskiego, a następnie doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Usłyszał już zarzut popełnienia oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 

Przy tej okazji policjanci z Lublińca kolejny raz apelują o ostrożność w sytuacjach kiedy osoba nieznajoma dzwoni do nas i podając się za członka rodziny czy funkcjonariusza publicznego domaga się przekazania pieniędzy. O wszystkich próbach takiego oszustwa natychmiast informujmy służby, korzystając z numeru alarmowego 112.

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here