Znamy wstępne wyniki egzaminów maturalnych w szkołach w powiecie lublinieckim

0
292
Fot. ze strony Starostwa Powiatowego w Lublińcu

Ogłoszono wstępne wyniki egzaminów maturalnych, które przeprowadzono w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki.

Starostwo Powiatowe w Lublińcu ogłosiło wstępne wyniki egzaminów maturalnych przeprowadzonych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki. Dotyczy to absolwentów przystępujących pierwszy raz do wszystkich wymaganych
egzaminów.

W Zespole Szkół Nr 1 im.Mickiewicza w Lublińcu na 98 absolwentów, do egzaminów przystąpiło 97 uczniów. Zdały tu 84 osoby, 13 osób ma możliwość poprawki. Z kolei w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, w ramach II Liceum
Ogólnokształcącego do egzaminu przystąpiło 28 uczniów, a w ramach Technikum nr 2 -139 osób. W pierwszym przypadku maturę zdali wszyscy, w drugim – 123 osoby,

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu (Technikum nr 3) reprezentowało w tym roku 20 maturzystów, zdało 14 z nich. Zaś Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu (III Liceum Ogólnokształcące) miało w tym roku 21 zdających, wśród nich egzaminy zdały cztery osoby.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu doczekał się teraz siedmiu absolwentów, jedna osoba przystąpiła do egzaminów, ale niestety nie udało jej się zdać, ma jednak możliwość poprawki.

Jak podaje Okręgowa Komisja Edukacyjna w Jaworznie, w skali województwa 76 proc. maturzystów z lublinieckich placówek zdało egzamin dojrzałości. Tym samym powiat lubliniecki – ex aequo z powiatem Katowice – zajął 4. miejsce w wojewódzkim rankingu. Wyniki pokazują, że poziom zdawalności jest porównywalny do lat ubiegłych.

Przedstawione dane liczbowe mogą ulec zmianie w związku z egzaminami poprawkowymi. Wyniki zdających w terminie poprawkowym znane będą po 10 września. Więcej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here