WOŚP pobiła rekord. Swój udział w sukcesie ma też Lubliniec!

0
113
WOŚP Lubliniec (mat. Facebook)

Podsumowano 29. Finał WOŚP. Na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zebrano ponad 210 mln zł. Swój udział w tym sukcesie ma również sztab w Lublińcu.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29. Niedawno Jerzy Owsiak – prezes Zarządu Fundacji WOŚP – ogłosił rezultat akcji. Na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zebrano dokładnie 210 813 830,10 zł. To ponad 20 milionów zł więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek Orkiestry.

WOŚP Lubliniec (mat. Facebook)

-To niesamowity wynik, za który wszystkim bardzo dziękujemy! Tu nie chodzi o rekordy – od samego początku mówimy, że to nie rekord jest czymś, co nas napędza. Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem – że zagraliśmy znów wszyscy, jako Polacy, na całym świecie… –podkreślał Jerzy Owsiak.

Do rekordowego wyniku dołożył się również sztab w Lublińcu, który chwali się wynikiem 49 122,82 zł. Od lat działa on w Miejskim Domu Kultury, a szefuje nim Karolina Groblińska. O działalności lublinieckiego sztabu można przeczytać na www.facebook.com/LubliniecWOSP

Więcej o 29. Finale WOŚP na www.wosp.org.pl

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here