Władze miasta i lublinieccy radni grają z WOŚP. Co przekazali na aukcje Allegro?

0
161
Anna Jonczyk-Drzymała i jej dary dla WOŚP (fot. Miasto Lubliniec)

Wielkimi krokami zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Fundacją Jerzego Owsiaka grają również włodarze miasta Lublińca i miejscy radni. Przygotowali oni szereg aukcji, o które można walczyć na Allegro.

Jubileuszowa kwesta już w niedzielę, 30 stycznia. Tym razem celem Orkiestry Jerzego Owsiaka jest wsparcie okulistyki dziecięcej, diagnostyki i nowoczesnego leczenia wzroku u dzieci. Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory.

Celem zbiórki będzie więc zakup m.in. tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) oraz lamp szczelinowych do diagnostyki przedniego odcinka oka.

Burmistrz Edward Maniura przekazał na licytację zaproszenie do teatru i restauracji (fot. Miasto Lubliniec)

Do gry w rytm hasła „Przejrzyj na oczy” włącza się również Lubliniec. Już tradycyjnie sztab mieści się w Miejskim Domu Kultury, przewodzi nim Karolina Groblińska i tam odbędzie się finałowa impreza. Jednak z Orkiestrą można grać też on-line. Wraz ze sztabem zachęcają do tego władze miasta i radni. Z myślą o 30. Finale przygotowali szereg aukcji, w których można uczestniczyć za pośrednictwem portalu Allegro.

Przykład idzie z góry, więc burmistrz Lublińca Edward Maniura przekazał podwójne zaproszenie do Teatru Rozrywki w Chorzowie wraz z kolacją w restauracji. Spektakl „Hotel Westminster” odbędzie się 16 lutego. Licytację można znaleźć TUTAJ.

Z kolei zastępca burmistrza Anna Jonczyk-Drzymała przekazała 14 voucherów do lublinieckich lokali gastronomicznych oraz obraz z wizerunkiem anioła i orkiestrowym serduszkiem, który wylicytowała w 2017 r. O te dary można walczyć TUTAJ.

Rysunek satyryczny, którego autorem jest słynny Andrzej Mleczko jest z kolei prezentem, który na rzecz WOŚP ofiarował sekretarz miasta Józef Korpak. Cenę można podbijać TUTAJ.

To, co kryje się w „sakwie” skarbnika Rafała Jureczko, wie tylko sam ofiarodawca. Zawartość niespodzianki pozna ten, kto wygra licytację, którą można znaleźć TUTAJ.

Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Gabriel Podbioł przekazał voucher „Gabriel Taxi” obowiązujący na transport do 100 km od Lublińca! Taką przejażdżkę można wylicytować TUTAJ. Radna Czesława Włuka ofiarowała na rzecz Orkiestry portretową sesję wraz z wydrukiem oraz swoją ulubioną grafikę. Ta aukcja dostępna jest TUTAJ.

Listę aukcji zamyka radny Karol Słota, który zaoferował wydruk trzech dowolnych zdjęć na surowej desce. Link do tej aukcji można znaleźć TUTAJ. Wszystkie aukcje kończą się 30 stycznia. Więcej informacji na: www.facebook.com/MiastoLubliniecOfficial/

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here