W Starostwie Powiatowym w Lublińcu wręczono medale „Pro Patria”. Kto je otrzymał?

0
295
W Starostwie Powiatowym w Lublińcu wręczono medale „Pro Patria” (fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu)

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tego dnia w Starostwie Powiatowym w Lublińcu wręczono medale „Pro Patria”.

We wtorek, 4 maja Starostwie Powiatowym w Lublińcu wręczono medale „Pro Patria”. Dodajmy, że właśnie w tym dniu ochodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Odznaki przyznane zostały Adamowi Tomaszowi, Krzysztofowi Zajdzie, Mariuszowi Machnikowi i Rafałowi Pradeli. – Zasłużeni poprzez swoją postawę niejednokrotnie udowodnili, że w pełni zasługują na wyróżnienie przyznawane przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – podkreśla na swojej stronie internetowej Starostwo Powiatowe.

Odznaki wręczył Krzysztof Olczyk. Przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu nie tylko pogratulował odznaczonym osiągnięć, ale też podziękował im za działania realizowane na rzecz mieszkańców powiatu lublinieckiego.

Kim są odznaczeni?

Adam Tomasz to wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu. Zaangażowany jest w utrzymanie miejsc pamięci narodowej na terenie miasta. „Przez długie lata działalności społecznej wykreował własny wizerunek osoby uczciwej, skromnej, skutecznej i konkretnej w podejmowanych działaniach” -czytamy o nim.

Krzysztof Zajda to działacz społeczny, aktywny członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu. Zaangażowany zwłaszcza w wychowanie młodzieży i kultywowanie pamięci o rodakach.

Mariusz Machnik zawodowo związany jest z Jednostką Wojskową, działa również jako aktywny członek lublinieckiej Ochotniczej Straży Pożarnej. To także działacz społeczny, zaangażowany przede wszystkim w edukację patriotyczną dzieci i młodzieży.

Teodor Pradela pełni funkcję ratownika w OSP Lubliniec. Jest inicjatorem licznych przedsięwzięć o charakterze lokalnym i ponadlokalnym. Angażuje się w działania mające na celu utrzymanie miejsc pamięci narodowej.

Z kolei Michał Wichary to wieloletni członek OSP. Został on odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here