W Lublińcu zatrzymano 55-letniego pedofila. Pomógł w tym Krzysztof Dymkowski

0
1385
fot. pixabay

Policja zatrzymała 55-letniego mieszkańca Lublińca, który składał propozycje seksualne nastolatce. Udało się to dzięki prowokacji Krzysztofa Dymkowskiego, znanego „łowcy pedofilów”.

Lubliniecka policja zatrzymała 55-letniego pedofila. Do ujęcia mężczyzny doszło przy pomocy „łowcy pedofilów”, Krzysztofa Dymkowskiego, który od dawna współpracuje z policją. Z zatrzymanym mężczyzną skontaktowała się współpracownica „łowcy”. Kobieta podszyła się pod nastolatkę i umówiła się z 55-letnim inżynierem.

Specjalista zainteresował się mężczyzną po sygnale, który otrzymał do rodziców 12-latki z Katowic. Ich córka rozmawiała najpierw poprzez czat, a później przez telefon z mężczyzną, który miał ją zachęcać do wysłania nagich zdjęć.

Z kolei podczas rozmowy z współpracownicą Dymkowskiego, 55-latek prosił rzekomą 13-latkę o nagie zdjęcia. Składał jej propozycje seksualne, „chciał zabawiać się przed kamerą”. Inżynier umówił się nawet nastolatką. Dzięki tej prowokacji udało się zatrzymać pedofila. Postawiono mu zarzut z artykułu 200a par. 2 kodeksu karnego, który mówi, że „Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa. Przez wzgląd na charakter śledztwa, nie ujawniono wyjaśnień złożonych przez 55-latka.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here