Teledysk na jubileusz 750-lecia Lublińca. Wzięli w nim udział młodzi artyści

0
273
Teledysk na 750-lecie Lublińca (fot. Miejski Dom Kultury w Lublińcu)

Z okazji obchodów jubileuszu 750-lecia istnienia miasta Lubliniec Miejski Dom Kultury przygotował muzyczną niespodziankę. To piosenka „Moje miasto”, a wraz z nią teledysk.

Miejski Dom Kultury postanowił muzycznie uczcić jubileusz 750-lecia istnienia miasta Lubliniec. Przygotował więc muzyczną niespodziankę – piosenkę i teledysk. Autorem słów i muzyki do piosenki „Moje miasto” jest Krzysztof Gembała, wokalistów przygotowała natomiast Karolina Wieczorek, a choreografię opracowała Małgorzata Prowda. Nad całością teledysku czuwał Dawid Mikuda – autor scenariusza i reżyser. W teledysku będzie można zobaczyć zdjęcia z drona autorstwa Mateusza Zawadki.

Teledysk na 750-lecie Lublińca (fot. Miejski Dom Kultury w Lublińcu)

Do realizacji przedsięwzięcia zaproszeni zostali młodzi artyści: grający w Miejskiej Orkiestrze Dętej Lubliniec, a także wokaliści i tancerze z grup działających w domu kultury. W teledysku gościnnie wystąpił burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura oraz aktor Teatru po Pracy Andrzej Szatan, który wcielił się w postać księcia Władysława Opolskiego, założyciela miasta.

– Moim zamysłem było, aby do realizacji tego projektu zaangażować uzdolnionych Lublińczan. I choć czasem wiązało się to z przybyciem na nagranie z odległego Rzeszowa wszyscy chętnie wzięli udział w tym projekcie. Aktualnie nad montażem pracuje autor teledysku Dawid Mikuda. Proszę śledzić naszą stronę internetową i media społecznościowe, wkrótce poinformujemy o dacie premiery – zaznacza Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Dom Kultury.

Szczegółów należy szukać na stronie mdk.lubliniec.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here