Szpital Powiatowy w Lublińcu otrzymał videolaryngoskop

0
216
Videolaryngoskop wraz z zapasem łyżek intubacyjnych, który otrzymał Szpital Powiatowy w Lublińcu (fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu)

Videolaryngoskop wraz z zapasem łyżek intubacyjnych jednorazowego użytku otrzymał Szpital Powiatowy w Lublińcu od Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Videolaryngoskop to odmiana laryngoskopu, która pozwala na obserwację narządów wewnętrznych przez układ optyczny. Rozwiązanie takie ma wiele zalet, m.in. umożliwia lekarzowi oglądanie krtani bez nadmiernego odchylania głowy pacjenta, zbyt mocnego unoszenia nasady języka czy opierania laryngoskopu o zęby badanej osoby. Dzięki optyce uzyskuje się obraz powiększony lub o szerszym kącie widzenia, co pozwala na obserwację większego obszaru, a także czyni bezpieczniejszą manipulację narzędziami w tym delikatnym obszarze ciała. Obraz może być prezentowany na monitorze i zapisywany. Nie tylko ułatwia to interpretację badania, ale również pozwala na wykonywanie zdjęć lub filmów.

Teraz taki sprzęt wraz z zapasem łyżek intubacyjnych. za łączną kwotę 13 338 zł, otrzymał od Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Szpital Powiatowy w Lublińcu od Śląskiego Urzędu. Videolaryngoskop będzie wykorzystywany w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii szpitala.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here