Święto patrona w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

0
187
Dni Mickiewiczowskie w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu (mat. Starostwa Powiatowego w Lublińcu)

Co roku w grudniu Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu obchodzi święto swojego patrona. Tydzień poświęcony wieszczowi urozmaicają m.in. konkursy i występy.

Dni Mickiewiczowskie to tradycja Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza. Święto patrona co roku obchodzone jest w grudniu. Konkursy, występy i dobra zabawa, której źródłem jest twórczość wieszcza – to nieodłączne elementy tygodnia mu poświęconego. Warto dodać, że od wielu lat Dni Mickiewiczowskie odbywają się pod honorowym patronatem Starosty Lublinieckiego.

W tym roku młodzież wzięła udział w sześciu konkursach, w tym jeden przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych powiatu. Był to konkurs recytatorski, w którym zwyciężyła Natalia Smol ze Szkoły Podstawowej w Boronowie. Uczniom Zespołu Szkół także zaproponowano możliwość interpretacji tekstu Mickiewicza, w tym konkursie przyznano ex aequo dwie pierwsze nagrody. Zdobyły je Emilia Zalas i Kamila Koza. Z kolei w konkursie poezji śpiewanej wyróżniona została Anna Dyla. Wiele emocji wzbudził zwłaszcza konkurs inscenizacji. To najbardziej pracochłonna, a  jednocześnie wymagająca ogromnej wyobraźni, część Dni Mickiewiczowskich. W tej kategorii zwyciężyła klasa 3c1, drugie miejsce zajęła klasa 3b1 a trzecie – ex aequo – klasy 1a i 1ce.

Z myślą o tych, którzy nie lubią popisów przed publicznością, przygotowano konkurs wiedzy o twórczości Adama Mickiewicza. Laureatkami zostały kolejno: Emilia Zalas, Kamila Koza oraz Oliwia Lech i Maja Thomann. Maja została także zwyciężczynią konkursu literackiego „Dalsze losy wybranego bohatera utworu Adama Mickiewicza”. 

Tegoroczna edycja Dni Mickiewiczowskich miała swój finał 10 grudnia. Wystąpili w nim laureaci konkursów scenicznych. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatu Lublinieckiego, Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowawców Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, Technikum I Liceum Ekonomicznego w Lublińcu, Radę Rodziców Zespoły Szkół nr 1 oraz prywatnych sponsorów.  

mat. Starostwa Powiatowego w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here