Coś na rozpoczęcie lata, czyli Święto Młodej Sztuki w Lublińcu

0
210
Święto Młodej Sztuki 2019_fot. Atelier

Od poniedziałku 21 czerwca na skwerze przed Miejskim Domem Kultury i w holu budynku będzie można oglądać prace artystów działających w sekcjach. Wszystko za sprawą wydarzenia pod hasłem Święto Młodej Sztuki.

Święto Młodej Sztuki to doroczna wystawa podsumowująca rok twórczych zmagań i rozwijania talentu w sekcjach działających w Miejski Domu Kultury w Lublińcu. W wydarzeniu wezmą udział dzieci i młodzież z sekcji plastycznych, malarstwa emocjonalnego, rękodzieła, ceramiki czy animacji poklatkowej. W tym roku przewodnim hasłem Święta Młodej Sztuki jest „Sztuka latania”.

W poprzednich latach młodzi artyści próbowali nadać artystyczną interpretację m.in. dla hasła „Razem nie nudzi MISIE” czy dla słowa „DOM”. Tym razem widzowie mogą liczyć na „podniebną” podróż w klimacie mistrzów takich jak van Gogh, Klimt, Picasso czy Malczewski. „Sztuka latania” będzie też pełna skrzydlatych stworzeń, które będą zapraszały do spojrzenia w górę, puszczenia wodzy fantazji, poszukiwania kolorów i kształtów na niebie.

Warto dodać, że to kolejna edycja Święta Młodej Sztuki przygotowana w czasach pandemii koronawirusa. Ograniczony dostęp do pracowni, działania on-line nie przeszkodziły młodym artystom i instruktorom w realizacji planów oraz marzenia.

Wystawa została przygotowana pod okiem instruktorek – Marzeny Zając i Doroty Swat. Ekspozycja będzie towarzyszyła mieszkańcom Lublińca przez całe wakacje. Jej otwarcie zaplanowano na 21 czerwca.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here