Światowy Dzień Ziemi. W Lublińcu rozdają bratki

0
252
Bratki rozdawane w Centrum Obsługi Mieszkańców (mat. Miasto Lubliniec/Facebook)

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Centrum Obsługi Mieszkańców w Lublińcu rozdawane są bratki.

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Co ciekawe, pierwsze obchody tego święta w Polsce odbyły się w 1990 r. Od tej pory co roku przypomina się, że Ziemia jest wspólnym dobrem i wspólnym obowiązkiem. Tegorocznym obchodom towarzyszy „Przywróć naszą Ziemię”. Celem – jak zawsze – jest promowanie ekologicznych postaw i budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Światowy Dzień Ziemi świętowany jest również w Lublińcu. -O Ziemię powinien dbać każdy jej mieszkaniec i to nie tylko w ten jeden symboliczny dzień. Sposobów jest naprawdę dużo! Wystarczą małe zachowania proekologiczne, które wykonywane codziennie przez miliony ludzi mogą ocalić planetę. Sprawmy, aby wiosenne spacery w Lublińcu były CZYSTĄ przyjemnością. Zadbajmy o naszą okolicę, posprzątajmy świat. Traktujmy każde miejsce na ziemi jak „własne”, nie czyjeś – apeluje na swojej facebookowej stronie Miasto Lubliniec.

Z tej okazji ma także dla mieszkańców ekologiczne prezenty. Urząd Miejski w Lublińcu bowiem braki. 200 sadzonek czeka w Centrum Obsługi Mieszkańców. Każdy odwiedzający w tym dniu nasz urząd, w celu załatwienia sprawy, otrzyma za darmo bratka – zapewnia urząd.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here