Lubliniecki MDK szykuje spotkania poświęcone nauce śląskiej godki

0
203
Zdjęcie ze zbiorów Marka Szołtyska

28 i 30 czerwca oraz 3 lipca Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na spotkania poświęcone nauce śląskiej godki. Przewodnikiem dla uczestników będzie Marek Szołtysek – ceniony znawca regionalnej kultury.

Spotkania poświęcone śląskiej godce to pierwsza część projektu, który Miejski Dom Kultury w Lublińcu realizuje we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Działanie wpisuje się w program EtnoPolska, którego celem jest  tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze.

Pierwsze spotkania odbędą się 28 i 30 czerwca (godz. 17) oraz 3 lipca (godz. 15). Będą one poświęcone nauce śląskich słów i powiedzeń. Każdy zapisany uczestnik otrzyma specjalny zeszyt na regionalne zapiski i indeks, w którym będzie zbierać dowody swoich postępów (nie trzeba się jednak stresować, bowiem żadne poważne egzaminy nie są planowane). Wszystkich zainteresowanych w meandry śląskich słów wprowadzi Marek Szołtysek, ceniony znawca regionalnej kultury, a także autor m.in. „Elementarza śląskiego” czy „Rozmówek śląskich”.

Na spotkania może zapisać się każdy. Nie ma bowiem ograniczeń wiekowych, by wziąć udział w spotkaniach poświęconych śląskiej godce.Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie należy zwlekać ze zgłoszeniem.

Zapisy ruszają 14 czerwca. Zgłaszać można się telefonicznie – pod numerem telefonu: 34 351 06 87 (w godz. 7.30 – 15.30) lub za pośrednictwem maila – [email protected] Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here