Lubliniecki MDK zaprasza na spacer śladami III Powstania Śląskiego

0
212
Quest Powstańczy (fot. MDK Lubliniec)

W tym roku przypada 100. rocznica III Powstania Śląskiego. Włączając się w te obchody Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował grę terenową.

W tym roku obchodzona jest 100. rocznica III Powstania Śląskiego. By uczcić to wydarzenie Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował specjalny quest – czyli terenową grę, którą można zrealizować w dowolnym czasie. Podstawową tej zabawy jest wędrówka  – spacer po wyznaczonym terenie. Wszystkie zadania i wskazówki dotyczące kolejnych punktów są zamieszczone na ulotce. Oczywiście nie brak tu zagadek, które trzeba rozwiązać. To nieco inna forma zabawy niż gra miejska – nie wymaga bowiem obecności osób na poszczególnych stacjach, dzięki czemu można ją zrealizować w dowolnym czasie. 

Quest Powstańczy (fot. MDK Lubliniec)

MDK sięgnął po quest, aby w atrakcyjny sposób zainteresować, przybliżyć mieszkańcom Lublińca postacie związane z III Powstaniem Śląskim. Stworzył okazję do odkrywania miasta i jego historii.

Wydrukowane plansze questów będą czekały na chętnych w Galerii pod Glinianym Aniołem od 29 kwietnia. Materiały będą udostępnione zostaną również na stronie www.mdk.lubliniec.pl.

Quest związany z III Powstaniem Śląskim może być więc doskonałą formą spędzenia zbliżającej się majówki.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here