Koszęcin. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpi ku czci Żołnierzy Wyklętych

0
111
ZPiT "Śląsk" (mat. prasowe ZPiT "Śląsk")

1 marca o godz. 18. 30 Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na specjalny koncert patriotyczny z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony jest 1 marca, corocznie od 2011 roku. Od kilku lat Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” aktywnie uczestniczy w obchodach tego święta, koncertując w całej Polsce z programem pieśni patriotycznych. W tym roku, w dobie pandemii koronawirusa i różnych ograniczeń, zespół aby przybliżyć ten repertuar jak największej liczbie odbiorców, wystąpi z koncertem online. Transmisja z Kameralnej Sali Koncertowej w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie będzie dostępna na facebookowym profilu zespołu oraz na kanale YouTube.

Publiczność będzie mogła wysłuchać w sieci najpiękniejszych pieśni patriotycznych, które w narodowej tradycji towarzyszą uroczystościom o charakterze wojskowym, rocznicom związanym z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi polskiej historii oraz świętom państwowym.

-Koncert rozpocznie popularna pieśń partyzancka „Rozszumiały się wierzby płaczące” w pięknym opracowaniu muzycznym Ireneusza Łojewskiego. W programie znajdą się także m.in. „Pieśń o Ojczyźnie” z muzyką Stanisława Hadyny i słowami Zdzisława Pyzika, Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego „My, Pierwsza Brygada” w oryginalnym opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny, „Hymn Armii Krajowej” opracowany na chór i orkiestrę Zespołu „Śląsk” przez Krzysztofa Dziewięckiego, „Jak długo w sercach naszych” oraz popularna pieśń wojskowa „Czerwone maki na Monte Cassino”. Wśród utworów dedykowanych Żołnierzom Wyklętym zabrzmią także najbardziej popularne pieśni okresu Powstania Warszawskiego, które Zespół „Śląsk” po raz pierwszy przygotował kilka lat temu z okazji uroczystości 70-lecia sformowania Batalionu AK „Zośka”. W finale zabrzmi także podniosła pieśń „Boże coś Polskę” oraz „Mazurek Dąbrowskiego” – czytamy w zapowiedzi.

Więcej informacji na: www.zespolslask.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here