„Skarb wdowy Schadenfreude”. Sceną będzie tylna elewacja Urzędu Miejskiego w Lublińcu

0
294
„Skarb wdowy Schadenfreude”

W czwartek, 30 września w Lublińcu gościć będą aktorzy legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej. Wystąpią w widowisku plenerowym „Skarb wdowy Schadenfreude„.

W ramach programu Teatr Polska, 30 września do Lublińca przyjadą aktorzy Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy. Przywiozą spektakl „Skarb wdowy Schadenfreude”. Zobaczymy go o godz. 20, a sceną do przedstawienia stanie się tylna elewacja Urzędu Miejskiego w Lublińcu.

-„Skarb wdowy Schadenfreude” to ballada łotrzykowska, widowisko z ogniem, dymami, muzyką, śpiewem, odrobiną historii i nostalgii oraz sporą dawką humoru. Ta opowieść mogła się wydarzyć w każdym mieście i na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość? – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

„Skarb wdowy Schadenfreude”

Bilety na miejsca siedzące kosztują 5 zł i można je nabyć w kasie Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu od godz. 15. Osoby stojące nie muszą mieć zakupionego biletu.

Dla legnickiego teatru objazd ze „Skarbem wdowy Schadenfreude” będzie dziewiątą artystyczną wędrówką w programie Teatr Polska. Dotychczas prezentowano w ten sposób „Szawła” (2009), „Otella” (2010), „Zrozumieć H.” (2013), „Ożenek” (2014), „Drogę śliską od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł” (2016), „Zabijanie Gomułki” (2017), „Wyzwolenia” (2019) oraz „Wierną watahę” (sfilmowaną i emitowaną w sieci w pandemicznym roku 2020).

„Skarb wdowy Schadenfreude”

Spektakl „Skarb wdowy Schadenfreude” będzie można zobaczyć we wrześniu dzięki udziałowi lublinieckiego Miejskiego Domu Kultury w programie Teatr Polska. Jest on organizowany od 2009 r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Celem jest zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nie posiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here