Sezon motocyklowy rozpoczęty. Lubliniecka policja apeluje o rozwagę

0
223
Sezon motocyklowy (mat. KPP Lubliniec)

W miniony weekend rozpoczął się sezon motocyklowy. Na drogach powiatu lublinieckiego pojawiło się więcej jednośladów. Niestety, w tym czasie doszło też do pierwszego poważnego zdarzenia z udziałem motocyklisty.

Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego na drogach powiatu lublinieckiego pojawiło się znacznie więcej jednośladów. Niestety, doszło również do pierwszego poważnego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Miało ono miejsce w niedzielę 11 kwietnia ok. godz. 13. Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej numer 907 prowadzącej z Koszęcina do Boronowa, 26-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Lublinieccy policjanci kierują apel do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. -Przed wykonaniem manewru na drodze każdy kierujący powinien wzmóc swoją czujność i spojrzeć w lusterka nie raz, a przynajmniej dwa razy. Pamiętajmy aby naszym zachowaniem na drodze nie powodować zagrożenia. Każde zderzenia samochodu z kierującym jednośladem – motocyklistą, który zaliczany jest do niechronionych uczestników ruchu drogowego często ma poważne skutki i kończy się tragicznie – apelują na stronie lubliniec.policja.gov.pl

Szczególny apel kierują jednak do motocyklistów. – Motocyklisto! Pamiętaj, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest brawura i nadmierna prędkość. Za kierownicą motocykla jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek możesz przypłacić życiem. Dlatego zawsze jedź bezpiecznie – nie ryzykuj! – apelują.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here