MDK w Lublińcu zaprasza na seanse w kinie Karolinka

0
121
"Jak zostać gwiazdą" (mat. Kino Karolinka w Lublińcu)

Po przerwie Miejski Dom Kultury w Lublińcu może znów zapraszać do Kina „Karolinka”. Seanse odbywają się w ustalonym reżimie sanitarnym. Na co muszą przygotować się widzowie?

19 lutego, po długiej przerwie, Kino „Karolinka” działające w ramach Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, znów mogło zaprosić widzów. Na początek najmłodszym widzom zaproponowano animację „Wiking i magiczny miecz”, a tym nieco starszym – sensacyjny film „Dżentelmeni”. Od 25 lutego do 28 lutego przewidziano zaś kolejne kinowe propozycje.

Pierwszy z tytułów to „Jak zostać gwiazdą”, czyli polska komedia obyczajowa, której obsadę tworzą m.in. Julia Kamińska, Urszula Dudziak, Maciej Zakościelny i Tomasz Karolak. Cała czwórka związana jest w filmie z programem „Music Race” – muzycznym talent show. Na jednym z castingów dochodzi do kłótni z uczestniczką, ukrywającą się pod pseudonimem „Ostra”. Dzięki podstępnemu producentowi programu zostaje przepuszczona do kolejnego etapu. Jak potoczą się jej losy w programie?

Druga propozycja to thriller „Obraz pożądania”, w której jedną z głównych ról gra Mick Jagger, wokalista legendarnej grupy The Rolling Stones. Tu występuje jednak nie jako muzyk, a Cassidy – ekscentryczny milioner, który zaprasza do swojej posiadłości krytyka sztuki. Ma wobec niego pewien plan. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw… Jaggerowi towarzyszą na ekranie m.in. Donald Sutherland, Claes Bang oraz Elizabeth Debicki.

Film „Jak zostać gwiazdą” na ekranie Kina „Karolinka” 25 i 26 lutego można zobaczyć o godz. 19.30, a 27 i 28 lutego – o godz. 17. Z kolei „Obraz pożądania” 25 i 26 lutego będzie grany o godz. 17 a 27 i 28 lutego o godz. 19.45.

Jakie zasady obowiązują w kinie?

W Kinie „Karolinka”, podobnie jak w innych instytucjach tego typu, obowiązują zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest niezbędne, by uniknąć ponownego zamknięcia. Widzom udostępnionych jest 50 proc. spośród dostępnych miejsc na sali. Pomiędzy miejscami zachowany jest odpowiedni dystans. Każdy widz na sali widowiskowej musi mieć założoną maseczkę. Zabronione jest spożywanie napojów i kinowych przekąsek.

Szczegóły: www.mdk.lubliniec.pl

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here