Lubliniec. Rafał Jureczko został nowym skarbnikiem miasta

0
647
Mat. Miasto Lubliniec/Facebook

1 lipca, na sesji Rady Miejskiej podjęto uchwała o odwołaniu ze stanowiska skarbnika miasta Gabrieli Czech (w związku z przejściem na emeryturę). Na jej miejsce powołany został Rafał Jureczko.

W czwartek, 1 lipca w Lublińcu odbyła się sesja Rada Miasta. Podczas wydarzenia podjęto uchwałę o odwołaniu ze stanowiska dotychczasowej skarbnik miasta – Gabrieli Czech. Powodem zmian jest to, że odchodzi ona na emeryturę. Stanowisko objął więc Rafał Jureczko.

Nowy skarbnik miasta jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracę zawodową rozpoczął w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu, następnie kontynuował ją w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kochanowicach. Od 2008 r. jest pracownikiem Wydziału Księgowości i Płac w Urzędzie Miejskim w Lublińcu (wiedzę zdobywał pod okiem pani Gabrieli). W 2014 roku startował w wyborach samorządowych ubiegając się o stanowisko wójta gminy Herby, w których zdobył 945 głosów.W czasie wolnym od pracy w zawodowej prowadzi szkolenia dla innych jednostek samorządu terytorialnego.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here