„Radio gra!”. Zobacz w sieci muzyczne widowisko MDK w Lublińcu

0
191
Koncert "Radio gra!" (mat. MDK w Lublińcu)

W miniony weekend odbyła się premiera najnowszej muzycznej produkcji Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Mowa o koncercie „Radio gra!” z udziałem młodych wokalistów.

Koncert zatytułowany „Radio gra!” zapowiadaliśmy już na naszym portalu (szczegóły TUTAJ). Najnowszy projekt muzyczny sygnowany przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu miał swoją premierę 11 kwietnia. Data ta nie była przypadkowa. To właśnie w minioną niedzielę świętowaliśmy wówczas w Polsce Dzień Radia.

Wokaliści MDK przygotowali różnorodny repertuar. Znalazło się w nim miejsce na takie przeboje jak m.in. „Babę zesłał Bóg” ,„Radość najpiękniejszych lat” czy „Pogoda ducha”. Z utworami z repertuaru Renaty Przemyk czy Hanny Banaszak zmierzyli się Pola Gatner, Nadia Gembała , Radosław Gembała, Amelia Gintowt, Oliwia Koloch, Zofia Koloch, Aleksandra Mucha, Weronika Piskon, Julia Plaza, Amelia Rek, Amelia Spojda oraz Kamilla Szopka. Wszyscy zostali przygotowani przez Mariana Chroboka. W czasie nagrań wsparcia z zakresu m.in. ruchu scenicznego udzielała również Agnieszka Raj-Kubat.

Koncert „Radio gra!” (mat. MDK w Lublińcu)

W trakcie koncertu zaprezentowali się także tancerze przygotowani przez Katarzynę Koszczyk. Wokalistom towarzyszyła zaś Formacja Koralowa oraz para tańca towarzyskiego. Za realizację dźwiękową wydarzenia odpowiadał Arkadiusz Suchara, a za realizację filmową i montaż – Dawid Mikuda. Produkcją całego przedsięwzięcia zajęli się pracownicy MDK.

– Niezwykle ważne są dla mnie takie artystyczne projekty w czasie pandemii, które z jednej strony dają młodym ludziom cel i satysfakcję, a z drugiej są radością dla odbiorców.  – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK – W takich realizacjach ważny jest każdy szczegół, od pomysłu, poprzez piękne, wokalne wykonania, scenografię, aż po efekt końcowy, czyli sam film. Wszyscy włożyli w to dużo serca, dlatego zachęcam do obejrzenia koncertu do końca i przeczytania napisów końcowych. – kontynuuje.

Kto nie widział niedzielnego koncertu, może nadrobić zaległości. „Radio gra!” można obejrzeć w sieci za pośrednictwem kanału YouTube MDK – www.youtube.com/watch?v=irqUtXluK4A

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here