Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej wznawiają swoją działalność

0
287
mat. starostwa Powiatowego w Lublińcu

Od 1 czerwca w powiecie lublinieckim wznowiono stacjonarną działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Z początkiem czerwca wznowiona została stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Możliwość skorzystania z porady prawnej lub obywatelskiej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, czyli rozmowy telefonicznej z adwokatem, radcą prawnym bądź doradcą obywatelskim pozostaje nadal dostępna. Z porad może skorzystać każda osoba, której nie stać na odpłatną pomoc prawną.

Aby skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji należy umówić się na spotkanie lub rozmowę telefoniczną z prawnikiem pod nr tel. 34 350 61 24, za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub on–line na stronie np.ms.gov.pl/#/app.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego

W Lublińcu punkt nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się przy ul. Sobieskiego 9 (Powiatowe Centrum Usług Społecznych). We wtorki czynny jest on od godz. 8.30 do 12.30, a w poniedziałki, środy, czwartki i piątki – od godz. 14 do 18.

W Boronowie przy ul. Dolnej 2 mieści się filia punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (Urząd Gminy). Pomoc można otrzymać w czwartki od godz. 8.30 do 12.30.

Filia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się również w Ciasnej przy ul. Nowa 1a (Urząd Gminy) i zaprasza we wtorki w godz. 8.30-12.30.

Z kolei w Herbach przy ul. Lublinieckiej 33 (Urząd Gminy) znajdziemy filię punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Wsparcie udzielane jest we wtorki od godz. 8.30 do 12.30 oraz w piątki od godz. 10.30 do 14.30.

W Kochanowicach filię punktu nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowano przy ul. Lublinieckiej 7 (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej). Po pomoc można się zgłaszać w czwartki od godz. 8.30 do 12.30.

Filia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Koszęcinie znajduje się przy ul. Powstańców 10 (Urząd Gminy). Działa ona w poniedziałek w godz. 8.30 – 12.30 oraz w środę w godz. 11-15.

W Pawonkowie po wsparcie można się zgłaszać w środy od godz. 8.30 do 12.30 do filii punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego przy ul. Lublinieckiej 16 (Urząd Gminy).

Z kolei w Woźnikach potrzebujący mogą stawiać się w filii punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowanej przy ul. Rynek 11 (Urząd Miejski). Punkt czynny jest w poniedziałki od godz. 11 do 15 oraz piątki od godz.8.30 do 12.30.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here