W powiecie lublinieckim utworzono punkt szczepień masowych

0
224
Punkt szczepień masowych w Lublińcu (mat. www.lubliniec.starostwo.gov.pl)

To już drugi punkt szczepień masowych utworzony w powiecie lublinieckim.

Nowy punkt szczepień masowych znajduje się w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych przy ul. Sobieskiego 9 w Lublińcu. To już drugi punkt utworzony przez powiat lubliniecki. Ten pierwszy powstał zaś przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu będącym szpitalem węzłowym. Jak zapowiadają władze powiatu w razie konieczności utworzony zostanie kolejny punkt szczepień na hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. Mickiewicza.

Samorząd powiatowy tworzy takie punkty w związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek i umożliwieniem kwalifikacji do szczepień pielęgniarkom, ratownikom medycznym i fizjoterapeutom.

Jak poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu Włodzimierz Charchuła – uproszczony sposób kwalifikacji i tworzone nowe punkty szczepień pozwolą na wykonywanie przez zespół medyczny szpitala co najmniej 300 szczepień dziennie.

Dodajmy, że ostatnio punkt przy ul. Sobieskiego 9 odwiedził starosta Joachim Smyła. -Planujemy utworzyć trzy zespoły szczepiące w punkcie szczepień masowych (PSM), który już utworzyliśmy w  budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych – mówił podczas roboczego spotkania w lokalu przygotowywanym do uruchomienia w nim kolejnych stanowisk szczepień.

Spotkanie z udziałem starosty Joachima Smyły w Powiatowym Punkcie Szczepień Masowych (mat. www.lubliniec.starostwo.gov.pl)

W skład zespołu szczepiącego wchodzić będą trzy osoby: osoba kwalifikująca do szczepień (lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny bądź farmaceuta), osoba wykonująca szczepienie, a także osoba obsługująca szczepienia pod względem administracyjnym.

Przed budynkiem Powiatowego Centrum Usług Społecznych ustawiony zostanie namiot i ławki dla osób oczekujących na szczepienie. Żołnierze po zweryfikowaniu skierowania będą kierowali do poszczególnych stanowisk szczepień. Tu po rejestracji i kwalifikacji wykonane zostanie szczepienie. Zaszczepione osoby proszone będą o przejście do strefy poszczepiennej, gdzie – zgodnie z wymaganą procedurą – odczekają ok. 15 minut.

ZS (mat. Starostwa Powiatowego z Lublińcu)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here