Przejście dla pieszych na obwodnicy Lublińca stało się bezpieczniejsze

0
165
Skrzyżowanie dróg krajowych z powiatowymi, tj. DK – 11 z ulicą M.C. Skłodowskiej w Lublińcu (fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu)

Na skrzyżowaniu dróg krajowych z powiatowymi, tj. DK – 11 (obwodnica) z ulicą M.C. Skłodowskiej w Lublińcu zbudowano sygnalizację świetlną i przebudowano oświetlenie.

Przejście dla pieszych na obwodnicy Lublińca stało się bezpieczniejsze. To efekt zbudowania tam sygnalizacji świetlnej i przebudowania oświetlenia.

– To miejsce, gdzie dochodziło do wypadków, a mieszkańcy zgłaszali problemy z przejściem na drugą stronę jezdni w związku z pędzącym sznurem samochodów. Żeby poprawić widoczność, w obrębie skrzyżowania doświetlono strefę przejść dla pieszych. Piesi i rowerzyści będą mogli również skorzystać ze specjalnych przycisków umożliwiających pokonanie przejścia “na żądanie”wyjaśnia starosta Joachim Smyła.

Doświetlenie strefy przejścia dla pieszych w Glinicy (fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu)

Inwestycja zrealizowana została przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy współpracy z Zarządem Powiatu w Lublińcu. Dzięki tej współpracy zainstalowano również doświetlenie strefy przejścia dla pieszych w Glinicy na skrzyżowaniu drogi krajowej (DK – 11) z  – będącą drogą powiatową –  ulicą Brzezinkowską.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here