Projekt „Jak Lubliniec do Polski powrócił” z dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury

0
258
„Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie” (mat. prasowe)

Lubliniecki Miejski Dom Kultury pozyskał dotację na realizację projektu „Jak Lubliniec do Polski powrócił”. Zrealizuje go we współpracy ze Szkołą Podstawową n 4 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty.

Znamy już wyniki konkursu „Dotacje na edukację / Inicjatywy” organizowanego w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie”. Komisja po zapoznaniu się z treścią 47 formularzy zgłoszeniowych wybrała 13 inicjatyw, które zostaną sfinansowane. Wśród wybranych do realizacji zadań, znalazła się również inicjatywa Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Przedsięwzięcie będzie realizowane we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty.

Według zapowiedzi projekt „Jak Lubliniec do Polski powrócił” będzie widowiskiem słowno-muzycznym, poświęconym III powstaniu śląskiemu, a także powrotowi Lublińca do macierzy. Całość powstanie na bazie wspomnień, pamiętników, piosenek, historii. Pracownicy instytucji kultury będą współtworzyć wydarzenie wspólnie z nauczycielami i uczniami szkoły.

Warto dodać, że to już trzeci projekt przygotowany przez MDK, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury. Wcześniej lubliniecki dom kultury dostał się do programu „Dom Kultury+” (gdzie w I etapie na diagnozę przyznano 8000 zł, a w II etapie – na realizację działań – pozyskać można nawet 22 000 zł). Potem zdobył dofinansowanie na realizację „Letniej szkoły gwary śląskiej (11 000 zł). Teraz zaś na projekt „Jak Lubliniec do Polski powrócił” MDK otrzymał 6300 zł. Pracownicy MDK mają nadzieję, że na trzecim dofinansowaniu się nie skończy. Obecnie czekają bowiem na wyniki konkursu „Kultura: Interwencje”, które powinny zostać ogłoszone na początku maja.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here