Premiera widowiska „Jak Lubliniec do Polski powrócił”

0
226
fot. Pixabay

W czwartek, 23 września o godz. 17 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbędzie się premiera widowiska „Jak Lubliniec do Polski powrócił” realizowanego w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie”.

Widowisko „Jak Lubliniec do Polski powrócił” zrealizowano w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie” (pisaliśmy o nim TUTAJ). Przedsięwzięcie powstało we współpracy Miejskiego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu, instytucje te w szczególności będą reprezentować uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu, artyści Teatru Po Pracy, młodzi muzycy i wokaliści.

Widowisko, reżyserowane przez Agnieszkę Raj – Kubat (znaną z wielu dokonań scenicznych w lublinieckim MDK), oparte zostało na scenariuszu Ewy Prandzioch. Wzbogacono je aranżacjami muzycznymi Krzysztofa Gembały, a poświęcono III Powstaniu Śląskiemu i powrotowi Lublińca do Macierzy. Pomysłodawczynią projektu jest dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Agata Woźniak – Rybka.

„Jak Lubliniec do Polski powrócił” (mat. MDK)

– W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie wybuchu III Powstania Śląskiego, które przesądziło o tym, że ziemie śląskie, w tym ziemia lubliniecka, znalazły się po stronie odrodzonej Polski. Nie była to łatwa droga. Poprzedziły ją dwa wcześniejsze zrywy i plebiscyt. A żyli tu obok siebie Polacy i Niemcy – Ślązacy. O tym, jak im się żyło, co wypełniało im czas oraz jakie drogi życiowe oraz wolnościowe obierali, można będzie posłuchać 23 września – zapowiada lubliniecki MDK.

Widowisko rozpocznie się o godz. 17. Bezpłatne wejściówki można pobrać przez stronę internetową domu kultury w zakładce „kup bilet” lub odebrać w kasie MDK. Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here