Policjanci z Lublińca zatrzymali 20-letniego złodzieja biżuterii

0
234
fot. Pixabay

Lublinieccy kryminalni zatrzymali w Częstochowie 20-letniego złodzieja biżuterii. Jego łupy warte były blisko 7 tys. złotych.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży biżuterii, do której doszło w październiku w Olszynie. Według ustaleń, do kradzieży doszło, gdy sprawca wykorzystał nieuwagę mieszkańców, którzy przebywali na podwórku z tyłu posesji. Drzwi wejściowe nie były zamknięte, więc z łatwością dokonał kradzieży biżuterii, zegarków i innych wartościowych przedmiotów. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na blisko 7 tys. zł.

Od samego początku nad sprawą pracowali kryminalni z lublinieckiej komendy. Intensywne policyjne czynności, a także istotne dla sprawy informacje przekazane przez mieszkańców Olszyna pozwoliły na szybkie wytypowanie sprawcy kradzieży. Okazał się nim 20-letni częstochowianin. Mężczyzna został zatrzymany w Częstochowie, a następnie trafił do lublinieckiej komendy, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę, zatrzymany ma już na sumieniu podobne przestępstwo (doszło do niego na terenie gminy Woźniki). Wobec 20-latka prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Przy okazji tego wydarzenia policjanci apelują o czujność i prawidłowe zabezpieczanie swojego mienia, w tym zamykanie na klucz drzwi do domów i mieszkań. Bardzo ważne jest również zwracanie uwagi na osoby obce zauważone w rejonie miejsca naszego zamieszkania. Dotyczy to również samochodów nienależących do okolicznych mieszkańców, a zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here