„Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum”. To komiks, którym zadebiutował mieszkaniec Lublińca

0
208
"Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum" (mat. wydawnictwo Egmont)

Niedawno na rynku wydawniczym ukazał się komiks „Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum”. Autorem jest mieszkający w Lublińcu Łukasz Auguścik.

Wydawcą komiksu jest wydawnictwo Egmont, które swoją działalność rozpoczęło od wydawania komiksów z Kaczorem Donaldem przeznaczonych dla dzieci. Obecnie wydaje kilkadziesiąt tytułów prasowych rocznie, komiksy i książki dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne gry planszowe.

Komiks „Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum”, którego premiera odbyła się 16 czerwca zapowiadany jest jako pierwszy tom cyklu. Tytułowy Szerlok Worms to poczciwa, choć momentami nieco pazerna, dżdżownica-detektyw, która lubuje się w oglądaniu programów o glebogryzarkach i rozwiązywaniu dużych problemów małych żyjątek.

-Wraz z doktorem Jaszczurką Zwinką stawiają czoła przestępczym kreaturom przyrodniczego półświatka i mimo swoich niepozornych rozmiarów nie jeden raz ratują środowisko przed ogromną katastrofą. Tym razem duet będzie musiał zidentyfikować tajemniczego porywacza, którego rysopis nie przypomina żadnego znanego nauce zwierzęcia. Jednak czy wystarczy robaczej dedukcji, aby rozwiązać zagadkę i stawić czoła zagrożeniu?… – zapowiada wydawca.

„Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum” (mat. wydawnictwo Egmont)

Autorem opowieści jest lublińczanin Łukasz Auguścik, który z wykształcenia jest nauczycielem biologii i chemii. Jego debiutancki komiks nagrodzony został w czwartej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Patron konkursu to jeden z największych polskich twórców komiksu. Nieżyjący już Christa narysował ok. 4700 komiksowych pasków, 700 plansz i olbrzymią ilość ilustracji. Wydał ok. 40 albumów komiksowych w łącznym nakładzie 10 mln egzemplarzy. Stworzone przez niego serie komiksowe „Kajko i Kokosz” oraz „Kajtek i Koko” zyskały miano kultowych.

Podczas dotychczasowych edycji konkursu nagrodzono takie tytuły jak m.in. „Dorosłość” Izabeli Dudzik, „Niezła draka, Drapak!” Bartosza Sztybora i Tomasza Kaczkowskiego, „Pikapidula” Agnieszki Surmy czy „Malutki Lisek i Wielki Dzik” Bereniki Kołomyckiej.

Więcej o komiksie na stronie egmont.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here