MOPS w Lublińcu. Pomoc dla osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu

0
192
Ważne

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu mając na względzie pomoc osobom uzależnionym od alkoholu informuje o dostępnych formach wsparcia oferowanych przez Wspólnotę Anonimowych Alkoholików w Polsce Region „Katowice”.

Czas pandemii koronawirusa wymaga od nas izolacji społecznej. Utrudnia przy tym dotychczasowe możliwości skorzystania z pomocy i wsparcia dla osób oraz rodzin zmagających się z uzależnieniem od alkoholu. Mając na uwadze pomoc osobom borykającymi się z tego typu problemami, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu informuje o dostępnych formach wsparcia oferowanych przez Wspólnotę Anonimowych Alkoholików Regionu „Katowice”. Mimo obecnej sytuacji nadal aktywnie funkcjonuje forma spotkań on-line. Możliwy jest też indywidualny kontakt za pośrednictwem stron internetowych, infolinii czy telefonu Punktu Informacyjno-Kontaktowego, który pełni także funkcję telefonu „zaufania”. Co ważne, możliwy jest również kontakt osobisty z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Punkt Informacyjno-Kontaktowy znajduje się przy ul. Warszawskiej 6 (pok. 202) w Katowicach (telefon: 32 725 74 04, infolinia Wspólnoty AA – 801 033 242). Z kolei na stronie aa24.pl znajdują się m.in. linki do mitingów on-line. Warto dodać, że Wspólnota Anonimowych Alkoholików oferuje również spotkania on-line dla osób głuchych i słabosłyszących zmagających się z uzależnieniem od alkoholu tłumaczone na polski język migowy oraz osób słabosłyszących z napisami w języku polskim. Więcej informacji oraz terminy spotkań można znaleźć na stronie internetowej glusi-aa.pl (telefon/sms: 660 467 849). Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu przypomina również, że w swojej siedzibie w ramach Punktu Konsultacyjnego w każdy czwartek w godzinach od 15.30 do 17.0 przyjmuje konsultant ds. uzależnienia od alkoholu. Z kolei od godz. 17 do 19 działa grupa terapeutyczna dla rodzin osób uzależnionych i współuzależnionych.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here