Mikołajki z lublinieckim Miejskim Domem Kultury. Wśród atrakcji m.in. jarmark świąteczny

0
146
fot. MDK w Lublińcu

Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował moc atrakcji na Mikołajki. Wśród nich będzie m.in. Jarmark Świąteczny, spotkanie z Mikołajem, „Pogotowie Mikołajkowe” oraz finał 28. Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową.

Warto zarezerwować sobie czas 5 grudnia i spędzić Mikołajki z lublinieckim Miejskim Domem Kultury. By skorzystać z rozmaitych atrakcji wystarczy przyjść o godz. 14 na rynek miejski. Tam rozpocznie się Jarmark Świąteczny. Na zwiedzających czekać będą wystawcy z oryginalnymi wyrobami rzemieślniczymi oraz cukierniczymi. Będzie można zaopatrzyć się także w ozdoby świąteczne i artykuły dekoracyjne, a przy tym rozgrzać się ciepłą herbatą.

Jarmark to również czas warsztatów, zabawy, wspólnego śpiewania oraz powitania św. Mikołaja. Z pewnością już wyruszył do Lublińca i wiezie ze sobą słodką niespodziankę. Na rynku kolejny raz zostanie rozświetlona choinka. W jej blasku będzie można złożyć sobie dobre życzenia. Z kolei instruktorzy sekcji „Studio piosenki” wraz z młodymi artystami szykują dla wszystkich prawdziwą muzyczną ucztę. Sprawią, że klimat Świąt udzieli się wszystkim.

fot. MDK w Lublińcu

W okolicach godz. 17 zostaną ogłoszone wyniki 28. edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową. Na zwycięzców czekają nagrody.

Mikołajki z MDK to także znane i lubiane „Pogotowie Mikołajkowe” w Galerii pod Glinianym Aniołem. Rodzice, którzy umówili wcześniej swoje pociechy na spotkanie ze św. Mikołajem, stawią się z nimi 6 grudnia w godzinach 17-19.

Warto odwiedzić także Kino „Karolinka”. Od 3 do 7 grudnia na wielkim ekranie zagości wyjątkowa postać w nowym filmie animowanym: „Pszczółka Maja: Mały wielki skarb”. Z kolei 6 i 7 grudnia przewidziano poranki filmowe dla szkół. Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here