Mikołaj z wizytą w Lublińcu. Najpierw odwiedził jarmark, potem pełnił dyżur w MDK

0
233
fot. Mateusz Zawadka/MDK w Lublińcu

Choć Mikołaj ma bardzo napięty grafik, znalazł czas, by odwiedzić mieszkańców Lublińca. 5 grudnia pojawił się na Świątecznym Jarmarku, dzień później pełnił dyżur w Miejskim Domu Kultury.

W pierwszą niedzielę grudnia lubliniecki rynek stał się wyjątkowym miejscem pełnym krasnali, stroików świątecznych, śnieżynek, gwiazd i aniołów. Wszystko za sprawą Świątecznego Jarmarku. Rękodzielnicy przygotowali liczne stoiska. Chętni mogli nabyć piękne dekoracje, oryginalne upominki oraz pyszne wyroby.

Dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w warsztatach ozdabiania choinek. W kreatywnej zabawie towarzyszyli im rodzice i dziadkowie. Niezwykłą atrakcją było przybycie na rynek traktorów i motocykli przystrojonych lampkami oraz świątecznymi ozdobami. Ich kierowcy przebrani byli w stroje Mikołajów, nie tylko witali oni zebranych, ale i rozdawali cukierki. Dzieci mogły wybrać się w krótką podróż saniami przyczepionymi do jednego z ciągników.

fot. Mateusz Zawadka/MDK w Lublińcu

Świąteczny zestaw przebojów

Gdy nieco się ściemniło rynek rozświetlił się tysiącem barw. Największą popularnością wśród ozdób świątecznych cieszyła się ogromna bombka z ławeczkami w środku. Potem wszystkie oczy zwróciły się ku scenie, z której dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Agata Woźniak-Rybka, powitała zabranych i zapowiedziała występ młodych wokalistów MDK. Wraz instruktorami sekcji „Studio piosenki”, Marianem Chrobokiem i Karoliną Wieczorek, przygotowali świąteczny zestaw przebojów: „A Mikołaj pędzi”, „Zima, zima, zima”, „Jingle bells”, „Mikołaj nie zawiedzie” czy „Święta w nas” z repertuaru Blue Café.

„Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami. Święty Mikołaju bądź już wreszcie tutaj z nami” – śpiewały dzieci, wypatrując Mikołaja. I wreszcie na balkonie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Lublińcu pojawił się ten upragniony gość. Powitał wszystkich, a w tym  czasie jego pomocnicy rozdawali najmłodszym uczestnikom jarmarku cukierki. Nie zabrakło wspólnych zdjęć z Mikołajem w świątecznej foto ramce.

fot. Mateusz Zawadka/MDK w Lublińcu

Życzenia dla mieszkańców

Podczas niedzielnej imprezy ogłoszono również wyniki 28. edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową. W tym roku jury nie miało łatwego zadania. Poziom był bardzo wysoki. Prace różniły się pod względem pomysłu, wykonania, użytych materiałów. Nagrody przyznawano w czterech kategoriach: Grand Prix, Przedszkole, Szkoła Podstawowa: klasy I-III, Szkoła Podstawowa: klasy IV-VI, Szkoła Podstawowa: klasy VII-VIII. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki. Plonem konkursu jest również wystawa, którą można oglądać na skwerze przed Miejskim Domem Kultury.

Na zakończenie Świątecznego Jarmarku życzenia mieszkańcom złożył burmistrz miasta, Edward Maniura. Do życzeń dołączyła się Anna Jonczyk-Drzymała, zastępca burmistrza miasta Lubliniec. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczno-literacki „Stop Mowie Nienawiści” zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu wraz ze Starostwem Powiatowym dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu lublinieckiego.

Kolejnego dnia Mikołaj pojawił się w Miejskim Domu Kultury i pełnił dyżur w Pogotowiu Mikołajkowym. W Galerii pod Glinianym Aniołem rozdawał dzieciom paczki, które wcześniej przygotowali rodzice.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here