Lubliniecki projekt „Folkowe inspiracje”. W roli głównej: seniorzy

0
274
Kreatywni seniorzy w MDK (fot. MDK w Lublińcu)

W lublinieckim Miejskim Domu Kultury ruszył nowy projekt. To „Folkowe inspiracje”. Głównymi twórcami są tu seniorzy.

„Folkowe inspiracje” to najnowszy projekt realizowany przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu. Tym razem głównymi twórcami będą seniorzy. W warsztatowej pracy w domowym zaciszu i w murach instytucji przygotują różnego rodzaju artefakty, które w lipcu będą mogli zobaczyć wszyscy – na wyjątkowej wystawie.

Przed uczestnikami projektu czekają liczne artystyczne wyzwania. Tworzenie w glinie, mozaikowe zdobienia, zmienianie oblicza zwykłego wieszaka, plecenie wianków czy przygotowanie ludowego (zupełnie niestrasznego – jak podkreślają organizatorzy) pająka… Wszystkie działania ułożone są w konkretny plan pracy, który pozwoli przygotować wystawę na początek lipca.

Organizatorzy liczą na to, że część warsztatów będzie mogła się odbyć w Galerii pod Glinianym Aniołem (która działa przy lublinieckim domu kultury). Zanim to jednak nastąpi i możliwe będzie takie spotkanie, seniorzy będą mogli odebrać paczki z materiałami i instrukcjami. Mogą również skorzystać ze wskazówek pracowniczek galerii.

Udział w projekcie mogą wziąć wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, warto więc nie zwlekać z decyzją. Zgłoszenia przyjmowane są w Galerii pod Glinianym Aniołem od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 18. Zgłaszać można się osobiście lub telefonicznie -34 351 06 88. Co istotne, nie trzeba uczestniczyć u w każdym działaniu artystycznym – można zapisać się na jedno, wybrane, najbliższe zainteresowaniom.

Ale co najważniejsze: udział w projekcie jest darmowy. Lubliniecki MDK zapewnia wszelkie materiały. Decydując się na wspólną pracę trzeba przestrzegać wyznaczonych w planie terminów. Uroczyste otwarcie wystawy planowane jest na 4 lipca.

Harmonogram projektu „Folkowe Inspiracje”:

  • 20 kwietnia: Gliniany kogucik – odbiór paczki z materiałami z Galerii pod Glinianym Aniołem
  • 27 kwietnia: Wieszak pełen kolorów – odbiór paczki z materiałami z Galerii
  • 5 maja: Oddanie glinianego kogucika do wypalenia w piecu
  • 11 maja: Mozaikowe doniczki – odbiór paczki z materiałami z Galerii
  • 25 maja: Szkliwienie glinianego kogucika – warsztaty stacjonarne w Galerii
  • 8 czerwca: Kwietne Wianki – warsztaty stacjonarne w Galerii
  • 22 czerwca: Ludowe, kolorowe pająki – warsztaty stacjonarne w Galerii
  • 4 lipca: Wernisaż wystawy „Folkowe inspiracje”

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here