Lubliniecki MOPS apeluje do mieszkańców: reagujmy na przemoc!

0
156
MOPS w Lublińcu (mat. prasowe)

-Zwróć się o pomoc do MOPS, jesteśmy po to, by pomagać – apeluje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu. Zaznacza przy tym, że takie wsparcie w dobie pandemii i izolacji ma dodatkowe znaczenie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wystosował apel do mieszkańców Lublińca. Wśród jego odbiorców są m.in. pracownicy szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków uwrażliwiający na potrzebę skutecznego reagowania w przypadku podejrzenia lub stosowania przemocy domowej, szczególnie wobec dzieci.

-Obecnie w czasie epidemii wywołanej rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 jest to szczególnie trudne wobec panującej izolacji, stosowanych lockdown’ów, czy zdalnej pracy i nauki. Pracownicy MOPS zwracają się z apelem by chronić w szczególności interes najmłodszej i najbardziej bezbronnej grupy mieszkańców Lublińca – a mianowicie dzieci, które w przypadku krzywdzenia, doznawania przemocy, agresywnych zachowań ze strony najbliższych, rodziców czy opiekunów są pozbawione lub ograniczane w przysługujących im prawach, godności – czytamy.

MOPS zapewnia, że można tu w bezpieczny sposób zgłosić podejrzenie krzywdzenia lub stosowania przemocy. Ośrodek znajduje się przy ul. Oświęcimskiej 30. Z pracownikami można się kontaktować telefonicznie – 34 356 20 05,34 3510165 lub mailowo – [email protected] Lubliniecki MOPS czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7 -15.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here