Lubliniecki MDK chce odkryć kreatywną stronę miasta

0
233
Fot. MDK w Lublińcu

Od 19 do 21 maja Miejski Dom Kultury w Lublińcu realizować będzie spotkania w ramach programu Dom Kultury+. Program Narodowego Centrum Kultury pozwala odkryć potencjał do tworzenia kultury w lokalnej społeczności i… włączyć ją do działania.

Według zapowiedzi lublinieckiej instytucji: w maju do rozmowy o kulturze zostanie zaproszona lokalna młodzież. – Mamy nadzieję, że na spotkaniach prowadzonych przez niezależnych animatorów, odkryjemy pomysły, które moglibyśmy zrealizować razem – mówi o projekcie Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. – Oprócz spotkań, na których pojawią się przedstawiciele konkretnych grup, animatorzy ruszą też w miasto, by podpytać przechodniów o kulturalne działania. – Nie uciekajcie przed nimi! – dodaje.

Wcześniej przed domem kultury pojawiła się specjalna tablica, na której wszyscy mieszkańcy mogli podzielić się kulturalnymi pomysłami. Z kolei już w czerwcu – odbędzie się konkurs na inicjatywy.

mat. prasowe

Każdy będzie mógł zgłosić swój pomysł. Spośród wszystkich zebranych zostanie wybranych maksymalnie siedem inicjatyw. Autorzy pomysłów we współpracy z MDK będą mogli je zrealizować, przy okazji odkrywając kulisy tworzenia wydarzeń kulturalnych dla lokalnej społeczności. Na realizację pomysłów MDK może pozyskać z Narodowego Centrum Kultury nawet 20 tys. zł.  Informacje o rozpoczęciu naboru inicjatyw pojawią się wkrótce na stronie www.mdk.lubliniec.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here