Lubliniecka policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod rachmistrzów spisowych

0
174
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (mat. KPP w Lublińcu)

Na terenie całego kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Według obowiązujących przepisów udział w spisie jest obowiązkowy. Lublinieccy policjanci ostrzegają jednak przed oszustami, którzy podszywają się pod rachmistrzów spisowych i próbują wyłudzić dane osobowe.

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Na terenie kraju odnotowano już niestety pierwsze przypadki, kiedy oszuści próbowali telefonicznie pozyskać dane osobowe podając się za rachmistrzów spisowych. Taka sytuacja miała również miejsce na terenie gminy Pawonków.

Lublinieccy policjanci przypominają, że prawdziwi rachmistrzowie rozpoczną działalność dopiero od 4 maja. Mundurowi ostrzegają przed podawaniem jakichkolwiek informacji przypadkowym osobom, które już teraz, bezprawnie dzwonią do naszych domów. Zgodnie z przyjętą organizacją prac spisowych podstawową formą realizacji przez respondentów obowiązku spisowego jest samospis internetowy. Spisać się można także dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

Dodatkowo od dnia 4 maja planowane jest uruchomienie wywiadów telefonicznych, a także w zależności od sytuacji epidemicznej wywiadów bezpośrednich. W celach weryfikacyjnych rachmistrz spisowy ma przyznany numer indywidualny i legitymację. Należy również pamiętać, że każda zainteresowana osoba przed przekazaniem swoich danych może sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ma trwać do 30 czerwca. Przewidziano jednak możliwość przedłużenia go do 30 września.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here