Lubliniecka młodzież podzieliła się swoimi pomysłami na kulturę

0
301
Rozmowy z młodzieżą o kulturze (fot. MDK Lubliniec)

19, 20 i 21 maja był dla pracowników MDK w Lublińcu czasem obfitującym w rozmowy. Wszystko za sprawą tzw. spotkań diagnozujących, które odbyły się w ramach programu Dom Kultury+.

W ostatnich miesiącach spotkania „na żywo” należały do rzadkości. 19, 20 i 21 maja przyniosły sporą odmianę. W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zorganizowano bowiem tzw. spotkania diagnozujące. Wszystko oczywiście w dużej sali, przy odpowiednim dystansie i w maseczkach. W wydarzeniach uczestniczyła młodzież z Zespołu szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, Młodzieżowej Rady Miasta Lublińca, Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec, Zespołu Szkół Zawodowych oraz Hufca ZHP im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty.  Młodzi chętnie dzielili się swoimi pomysłami na działania kulturalne, ale opowiadali również o tym, czego najbardziej potrzebują.

Rozmowy z młodzieżą o kulturze (fot. MDK Lubliniec)

Spotkania odbyły się nie tylko w murach MDK – zaplanowana również był spacer badawczy. Informacje o pomysłach na wspólne działanie z MDK poszukiwane były m.in. wśród młodzieży gromadzącej się na „Cebulaku”, na Bulwarze Europejskim, na rynku oraz nad Zalewem Droniowickim. Rozmowy poprowadzili dla Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu badacze z Krakowa i Warszawy  – Asia Burzyńska i Adam Kadenaci.

– Już dowiedzieliśmy się o wielu potrzebach i odkryliśmy przestrzenie do współpracy z młodzieżą. Ze szczegółami będą mogli zapoznać się wszyscy zainteresowani  w specjalnym raporcie opisującym kulturalny potencjał młodzieży w naszym mieście  – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK.

Od 1 czerwca ruszy nabór pomysłów na kulturalne inicjatywy. Regulamin, formularz zgłoszenia oraz szczegóły pojawią się wkrótce na stronie www.mdk.lubliniec.pl. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here