Lublinieccy policjanci zatrzymali kolejnych kierowców, którzy jechali na „podwójnym gazie”

0
275

W miniony weekend lublinieccy policjanci zatrzymali aż czterech kierowców, którzy po alkoholu usiedli za kierownicą swoich pojazdów. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoją nieodpowiedzialność przed sądem.

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu lublinieckiego i będzińskiego lublinieccy policjanci zatrzymali czterech nieodpowiedzialnych kierujących, którzy usiedli za kierownicą po alkoholu.
W sobotę 24 kwietnia w Zumpach policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego, który kierował motorowerem znajdując w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że ma w organizmie ponad 2 prom. alkoholu. Podobną nieodpowiedzialnością wykazał się obywatel Ukrainy zatrzymany tego samego dnia na drodze ekspresowej S1 w Wojkowicach Kościelnych. Zatrzymali go policjanci z Woźnik i Będzina. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że 42-latek prowadził swój pojazd mając w organizmie ponad 1,5 prom. alkoholu.
Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani następnego dnia. Ok. godz. 17 oficer dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie z Janiej Góry dotyczące zaparkowanego w dziwnym miejscu dostawczego mercedesa. Na miejscu stróże prawa zatrzymali 47-latka, który kierował samochodem dostawczym mając w organizmie prawie 3 prom. alkoholu. Dodatkowo w trakcie polcyjnych czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu lublinieckiego usiadł za kółkiem mimo posiadania orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W niedzielę wieczorem, w Piasku funkcjonariusze w Koszęcinie wraz z policjantami z Kalet zatrzymali 29-letniego mieszkańca Bytomia, który prowadził opla mając w organizmie ponad 1,5 prom. alkoholu. Mężczyźnie już zostało zatrzymane prawo jazdy, a dodatkowo, tak jak wszyscy zatrzymani amatorzy jazdy na „podwójnym gazie” wkrótce stanie przed sądem.

Przy tej okazji lubliniecka policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywna, natomiast kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 tys. zł.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here