Lublinieccy policjanci walczą z nielegalnym hazardem. Zabezpieczyli 11 automatów

0
99
Mat. KPP w Lublińcu

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu nawiedzili nielegalne salony gier hazardowych. W trakcie kilkudniowej akcji zabezpieczono łącznie 11 automatów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w lublinieckiej komendzie po raz kolejny przeprowadzili działania związane ze zwalczaniem nielegalnych salonów gier hazardowych. Stróże prawa uzyskali informację, że w punktach, na terenie powiatu lublinieckiego mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W ramach kilkudniowej akcji skontrolowali dwa obiekty w Lublińcu i jeden w Koszęcinie. W sumie zabezpieczyli łącznie 11 automatów, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Za każdym razem na miejsce działań wzywano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia.

Teraz lublinieccy śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonów gier. Tu przypomnienie: za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą trzy lata więzienia i wysoka grzywna.

Dodajmy, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Stanowią one, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here