Lublinieccy policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie

0
212
mat. KPP w Lublińcu

Stróże prawa z Lublińca cyklicznie odwiedzają szkoły i przedszkola na terenie powiatu lublinieckiego przypominając najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Podczas pogadanek profilaktycznych z dziećmi i ich opiekunami mundurowi omawiają najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy.

Policjanci z lublinieckiej komendy w ostatnim czasie odwiedzili uczniów Zespołu Szkół im. E. Stein i Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu, a także gościli u przedszkolaków w Strzebiniu. Podczas spotkań z przedszkolakami i uczniami klas I-III, mundurowi omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole oraz w czasie powrotu do domu. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem. Dzieci aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, zadawali dużo pytań oraz dzielili się swoimi doświadczeniami. 

Oprócz tematyki związanej z bezpieczeństwem uczestnicy spotkania profilaktycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu mieli możliwość bliższego poznania trudnej policyjnej służby. Mundurowi zaprezentowali policyjny sprzęt, a dodatkowo można było zobaczyć policyjny radiowóz. Był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia z maskotką śląskiej policji, czyli Sznupkiem.

Głównym celem cyklicznie prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu spotkań i prelekcji profilaktycznych jest wzrost świadomości najmłodszych dotyczący zachowań niebezpiecznych i ryzykownych w rejonie dróg oraz promowanie bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży. 

Redakcja (mat. KPP w Lublińcu)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here