Lublinieccy policjanci oddali hołd koledze, który zginął na służbie

0
250
KPP w Lublińcu

7 maja w całej Polsce zawyły policyjne syreny pogrążonych w smutku funkcjonariuszy po stracie kolegi – Michała Kędzierskiego. Hołd tragicznie poległemu na służbie oddali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

W piątek, 7 maja punktualnie o godz. 12 w stojących przed lubliniecką komendą radiowozach zostały włączone sygnały dźwiękowe oraz świetlne, a stojący obok funkcjonariusze oddali honory poległemu na służbie koledze.

Tu przypomnijmy wydarzenia z 4 maja, do których doszło w Raciborzu. Rano policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej. Według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna miał być prawdopodobnie pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ul. Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować. Michał Kędzierski zginął na służbie w wieku 43 lat.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here