Kto zapłaci więcej za obiad z burmistrzem Lublińca? Licytacje na rzecz niepełnosprawnej Zosi

0
657
Rozbiórka garażu przy Urzędzie Miejskim w Lublińcu (fot. Monika Breguła/Miasto Lubliniec Facebook)

6 czerwca o godz. 21 zakończą się licytacje na rzecz dziewięcioletniej Zosi. Wśród nich jest możliwość wygrania obiadu z burmistrzem Lublińca, Edwardem Maniurą.

Na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pod hasłem “Nowy samochód dla Zosi”. Bohaterka akcji, dziewięcioletnia dziewczynka, choruje od urodzenia. Przeszła trzy sepsy i dwa zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Ma też padaczkę lekooporną. Nie widzi, nie chodzi, nie mówi i nie może sama jeść. Do listy chorób, doszły też problemy z uszami. Zosia jest już po jednej operacji, a przed nią kolejna. 

Przy tylu schorzeniach konieczne są regularne konsultacje medyczne. Na nie wozi Zosię mam, jednak stary, rodzinny samochód jest już bardzo zużyty. W efekcie często się psuje. Stąd konieczność zmiany pojazdu. Celem zbiórki jest więc 45 tys. zł, które pozwoli na zakup nowego samochodu, dostosowanego do potrzeb niepełnosprawnego dziecka. Taki, w którym Zosia będzie mogła podróżować razem z wózkiem inwalidzkim. Internetowa zbiórka trwa jeszcze 14 dni. Póki co na koncie jest zaledwie 5 tys. zł.

Rozbiórka garażu przy Urzędzie Miejskim w Lublińcu (fot. Monika Breguła/Miasto Lubliniec Facebook)

By dozbierać potrzebne środki, stworzono na Facebooku grupę “Pomoc dla Zosi sercem dziergana”. Za jej pośrednictwem organizowane są liczne aukcje na rzecz dziewczynki. Przebojem wśród nich jest ta z numerem 30. To “Obiad z Bobem Budowniczym”!. Taki pseudonim otrzymał niedawno od mediów burmistrz miasta Lublińca, Edward Maniura. Wszystko za sprawą samodzielnej rozbiórki garażu przy Urzędzie Miejskim w Lublińcu. Burmistrz zakasał rękawy, chcąc zaoszczędzić miejskie pieniądze (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

-Osoba, która wygra, zje obiad w towarzystwie Burmistrza w restauracji hotelu Zamek. Na deser będzie swojskie ciasto wykonane przez pana Edwarda i jego żonę – napisano w opisie licytacji

Cena wywoławcza wynosiła 100 zł. Licytować można wyłącznie do 6 czerwca do godz. 21. Na ten moment za obiad licytujący są w stanie zapłacić aż 700 zł.

Oczywiście grupa nie ogranicza się wyłącznie do tej propozycji. Na mieszkańców Lublińca (i nie tylko) o szczodrych sercach czeka np. lot nad Lublińcem, ręcznie wykonana biżuteria, torby czy maskotki.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here