Lubliniecki Miejski Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny. Tym razem on-line

0
175
mat. MDK

Zgodnie z tradycją MDK w Lublińcu zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty. Tym razem zabrzmią utwory z repertuaru Bee Gees.

Działająca przy MDK Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec słynie z doskonałych występów. Pamiętny był choćby Koncert Noworoczny w 2020 r., w którym formacja zmierzyła się z utworami Whitney Houston. W tym roku sięgnęła po klasykę softrocka i przygotowała utwory znanego brytyjskiego zespołu Bee Gees.

Orkiestrze towarzyszyć będą wokaliści: Michał Grobelny – zwycięzca siedemnastej edycji programu „Szansa na sukces”, Marcin Jajkiewicz – laureat pierwszej nagrody w konkursie „Przebojowe lata Jedynki – Sopot Festiwal”, „głosowo” znany dzieciom jako Hans z filmu „Kraina Lodu” oraz Maciej Pawlak, aktor i wokalista musicalowy. Szykuje się będzie solidna dawka męskiego brzmienia.

mat. MDK

Tradycyjnie przy okazji noworocznego występu burmistrz miasta Lublińca, Edward Maniura, wręczy nagrody osobom i formacjom szczególnie zasłużonym w  dziedzinie kultury i sportu.

Przez wzgląd na pandemię koncert odbędzie się w wersji online, by umożliwić bezpieczny odbiór jak najszerszemu gronu widzów. Transmisję zaplanowano na sobotę, 22 stycznia o godzinie 16 na Facebooku i YouTube. Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here