Komisariat policji w Woźnikach już po remoncie. Prace kosztowały 180 tys. zł

0
137
fot. KPP w Lublińcu

W ostatnich dniach minionego roku dobiegł końca remont pomieszczeń Komisariatu Policji w Woźnikach. Prace trwały kilka miesięcy.

Wiek budynku przy ul. Ogrodowej 1, jego intensywne użytkowanie oraz brak gruntownego remontu sprawiały, że w pomieszczeniach nie było dogodnych warunków do pracy i obsługi interesantów. Zakończona właśnie inwestycja pozwoliła na całkowitą modernizację dolnej kondygnacji komisariatu. Tu znajdują się biura funkcjonariuszy, sekretariat, biuro komendanta komisariatu, korytarz, pomieszczenie socjalne oraz szatnie funkcjonariuszy.

Remont trwał kilka miesięcy i zakończył się z końcem grudnia 2021 r. W ramach prac wymieniono m.in. posadzki, drzwi wewnętrzne i instalację elektryczną. Wszystkie pomieszczenia zostały też odnowione i pomalowane. W całym komisariacie zostały również wymienione meble.

Inwestycja, której wartość wyniosła blisko 180 tys. zł., została sfinansowana ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz dzięki wsparciu władz samorządowych Woźnik, które na ten cel przeznaczyły 65 tys. zł.

Symbolicznego, ponownego otwarcia komisariatu dokonali komendant powiatowy policji w Lublińcu mł. insp. Dariusz Kiedrzyn, I zastępca nadkom. Mieczysław Krysiak wraz z burmistrzem Michałem Aloszko i zastępcą burmistrza Beatą Bacior.

Warto dodać, że w 2020 r. zostało wymienione w całości poszycie dachu budynku. Remont ten również został przeprowadzony przy wsparciu finansowym władz samorządowych Woźnik.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here