Komendant lublinieckiej policji podziękował mieszkance Herbów za pomoc

0
422
W Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyło się spotkanie z panią Anną, która pomogła w zatrzymaniu sprawcy zuchwałej kradzieży (mat. KPP w Lublińcu)

W Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyło się spotkanie z panią Anną, która pomogła w zatrzymaniu sprawcy zuchwałej kradzieży.

29 maja w Herbach pani Anna była świadkiem zuchwałej kradzieży. W jednym z miejscowych sklepów młody mężczyzna skradł alkohol warty ponad 750 złotych, po czym uciekł. Widząc całe zdarzenie, Pani Anna błyskawicznie powiadomiła oficera dyżurnego lublinieckiej jednostki policji, a następnie na bieżąco przekazywała informacje, które pozwoliły szybko zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie sprawca został doprowadzony do lublinieckiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Młodemu mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.
Komendant Powiatowy osobiście podziękował paniAnnie za wzorową postawę obywatelską i wręczył list gratulacyjny oraz gadżety promujące kampanię „Nie reagujesz – akceptujesz”. Szef lublinieckich policjantów podkreślił, że takie zachowanie jest godne uznania i świadczy o wsparciu, jakie niesie policji społeczeństwo w codziennej służbie. Gratulując niezwykłej postawy i determinacji, życzył odważnej kobiecie powodzenia oraz sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here