Jechał z ponad 3 promilami. Zatrzymali go lublinieccy policjanci

0
474

62-letni mieszkaniec Lublińca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jadę na „podwójnym gazie” grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także dwa lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 maja. Tuż po godz. 16 jeden z uczestników ruchu drogowego powiadomił dyżurnego lublinieckiej komendy o podejrzanym zachowaniu kierowcy passata poruszającego się po ulicach miasta. Według relacji zgłaszającego kierujący wykonywał dziwne manewry na drodze i miał wyraźne problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu. Stwarzał realne zagrożenie dla innych kierujących. We wskazany rejon został skierowany policyjny patrol. Finalnie kierowcę passata zatrzymano na ulicy Damrota w Lublińcu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 62-latka ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy/ Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie sprawca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierującego na terenie powiatu lublinieckiego, które było możliwe dzięki zdecydowanej reakcji świadka zdarzenia. W tym przypadku jeden telefon wystarczył, aby wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę i uniknąć drogowej tragedii.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here