Jarmarkowa niedziela w Lublińcu. Zobaczcie zdjęcia!

0
235
Jarmark Rękodzieła w Lublińcu (fot. Daniel Dmitriew)

W niedzielę, 7 września na skwerze przed MDK w Lublińcu po raz siódmy odbył się Jarmark Rękodzieła. Wśród atrakcji znalazły się spotkania z twórcami, warsztaty, animacje, wernisaż i koncert.

W pierwszą niedzielę września na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu odbył się siódmy już Jarmark Rękodzieła. Coroczne święto rzemieślników i wielbicieli ich dzieł rozpoczęli Agata Woźniak-Rybka – dyrektor Miejskiego Domu Kultury i Adam Richter – przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Turystyki Rady Miejskiej w Lublińcu.
Podczas niedzielnego jarmarku swoje prace zaprezentowało blisko 30 wystawców. Można było obejrzeć i zakupić m.in. biżuterię, ubrania, obrazy, zegary, torby, zabawki czy sole do kąpieli. W ramach imprezy odbyły się również liczne warsztaty artystyczne – od decoupage, przez florystykę po wyplatanie makram. Nie brakowało też różnorodnych gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych.

Jarmark Rękodzieła w Lublińcu (fot. Daniel Dmitriew)


Z kolei na stoisku Muzeum Paleontologicznego z Lisowic można było… pomalować dinozaura z gipsu.

Biorąc udział w jarmarku, można było wesprzeć również potrzebujące zwierzaki. Wystarczyło kupić artykuły rękodzielnicze na charytatywnym stoisku „Okienka życia dla królików i gryzoni”, działającym pod skrzydłami OTOZ Animals w Lublińcu.
Tegoroczny Jarmark Rękodzieła uświetnił wernisaż wystawy obrazów zatytułowany „THE FLASHBAK” Martyny Abu Louz – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz koncert duetu muzycznego Kijas & Wojsyk.

Jarmark Rękodzieła w Lublińcu (fot. Daniel Dmitriew)

-Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne, artystyczne, piękne popołudnie, na kolejny jarmark zapraszamy za rok, a przez cały wrzesień zapraszamy do holu Miejskiego Domu Kultury, gdzie można zobaczyć pełne emocji obrazy utalentowanej mieszkanki naszego miasta Pani Martyny Abu Louz – powiedziała na zakończenie imprezy Agata Woźniak-Rybka, dyrektor domu kultury.  

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here