„Folkowe inspiracje” – wystawa lublinieckich seniorek dostępna w Galerii pod Glinianym Aniołem

0
228
"Folkowe inspiracje" (fot. MDK w Lublińcu)

4 lipca w Galerii pod Glinianym Aniołem uroczyście otwarto wystawę „Folkowe inspiracje”. Autorkami wystawionych prac są seniorki, które przez kilka tygodni uczestniczyły w zdalnych i stacjonarnych zajęciach organizowanych przez MDK dla osób 60+.

Wystawa „Folkowe inspiracje” to efekt kilkutygodniowych zajęć prowadzonych zdalnie i stacjonarnie. Wydarzenie, które zorganizował Miejski Dom Kultury w Lublińcu, dedykowane było osobom 60+. Podczas prac nad wystawą „Folkowe inspiracje” chodziło o sięgnięcie po regionalne wzory, kolory, ornamenty. Jednocześnie – powstały rzeczy zupełnie nieoczywiste, często użytkowe.

Seniorki od kwietnia przygotowały pięć prac, w bardzo różnej technice. Glina, decoupage, mozaiki… z każdego tworzywa powstało coś wyjątkowego. Na otwarciu wystawy, które miało miejsce 4 lipca, można więc było zobaczyć m.in. kwietne wianki, folkowo ozdobione deseczki czy gliniane koguciki.

„Folkowe inspiracje” (fot. MDK w Lublińcu)

Samo spotkanie otwierające „Folkowe inspiracje” niewątpliwie było dla autorek dużym przeżyciem. Dla wielu z nich to pierwsze publiczne pokazanie swoich prac, a tym samym – podzielenie się swoją rękodzielniczą pasją.

– To wspaniałe, że mamy tak dużą grupę seniorów skupionych przy MDK na twórczej pracy. Od września wrócimy z rękodzielniczymi zajęciami dedykowanymi tej grupie. Już teraz jednak zapraszamy do zgłaszania pomysłów, potrzeb na takie działania – zapowiada Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK.

Wystawę „Folkowe inspiracje” można oglądać w Galerii pod Glinianym Aniołem codziennie od godz. 15 do 21. Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here