Festyn na zakończenie „Letniej szkoły gwary śląskiej” w Lublińcu

0
288
Letnia szkoła gwary śląskiej (fot. MDK)

Po cyklu spotkań poświęconych „godce” prowadzonych przez Marka Szołtyska i Dariusza Niebudka – czas na podsumowanie „Letniej szkoły gwary śląskiej”. W czwartek, 22 lipca na skwerze przed Miejskim Domem Kultury odbędzie się festyn wieńczący projekt.

O „Letniej szkole gwary śląskiej” pisaliśmy już na naszym portalu. Za uczestnikami lekcji „godki” kilka godzin obfitych w opowieści o Śląsku i po śląsku. Po cyklu spotkań prowadzonych przez Marka Szołtyska i Dariusza Niebudka, pora na podsumowanie. Zwieńczeniem zajęć i zdobytej dzięki nich wiedzy będzie festyn, na który Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców. Wydarzenie odbędzie się 22 lipca na skwerze przy domu kultury.

W programie znajdą się m.in. koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec (która pojawi się w nowych mundurach), pokaz musztry mażoretek,  a także otwarcie plenerowej wystawy dedykowanej oczywiście – śląskiej godce. Nie zabraknie też strefy gier i zabaw dla dzieci, a zespół MDK na tę okazję przygotował specjalne rozgrywki.

Letnia szkoła gwary śląskiej (fot. MDK)

Festyn poprowadzi wspomniany już Dariusz Niebudek  –  związany ze Śląskiem aktor teatralny i filmowy, reżyser, wokalista, konferansjer. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. Wstęp jest wolny.

Projekt „Letnia szkoła gwary śląskiej” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here