Centralna sterylizatornia w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu zostanie zmodernizowana

0
198
Podpisanie umowy na dostawę specjalistycznego sprzętu oraz dostosowanie pomieszczeń dla potrzeb centralnej sterylizatorni w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu (fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu)

Prace rozpoczęły się 10 stycznia i potrwają blisko pół roku. Dzięki temu centralna sterylizatornia lublinieckiego Szpitala Powiatowego zostanie zmodernizowana.

Umowę na dostawę specjalistycznego sprzętu oraz dostosowanie pomieszczeń dla potrzeb centralnej sterylizatorni w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu podpisali dyrektor placówki Włodzimierz Charchuła oraz Leon Pławecki –  właściciel firmy Znamed, której oferta okazałą się najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym.

Obowiązujące w Polsce przepisy nakładają na kierownictwo szpitala obowiązek zorganizowania pomieszczenia i technologii umożliwiającej dezynfekcję i sterylizację narzędzi chirurgicznych, bielizny operacyjnej oraz materiałów opatrunkowych. Dlatego niezbędne jest w placówce wyodrębnienie centralnej sterylizatorni z podziałem pomieszczenia na strefy wyrobów skażonych, czystych i jałowych, z przejściami zabezpieczonymi śluzą oraz określonym wyposażeniem do dezynfekcji sprzętu.

Inwestycja będzie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 450 840 zł, a także dzięki pomocy finansowej udzielonej szpitalowi przez Powiat Lubliniecki w kwocie 206 710 zł. Prace rozpoczęły się 10 stycznia i potrwają pięć miesięcy.

mat. Starostwa Powiatowego w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here