Burmistrz Lublińca zakasał rękawy i wziął się za rozbiórkę garażu przy Urzędzie Miejskim [ZDJĘCIA]

0
767
Rozbiórka garażu przy Urzędzie Miejskim w Lublińcu (fot. Monika Breguła/Miasto Lubliniec Facebook)

Przetarg na budowę zadaszonego parkingu rowerowego przy Urzędzie Miejskim w Lublińcu został już dwukrotnie unieważniony. Powód? Cena najkorzystniejszej złożonej oferty, przewyższała kwotę zaplanowaną w budżecie miasta na to zadanie. W efekcie burmistrz Edward Maniura postanowił osobiście zabrać się do pracy.

W ostatnich tygodniach odnotowano znaczy wzrost cen usług budowlanych. W efekcie przetarg na budowę zadaszonego parkingu rowerowego przy Urzędzie Miejskim w Lublińcu został już dwukrotnie unieważniony. Powód? Cena najkorzystniejszej złożonej oferty, przewyższała kwotę zaplanowaną w budżecie miasta na to zadanie. Budowa zadaszonego parkingu rowerowego jest elementem programu Słoneczny Lubliniec. Zadanie obejmowało również rozbiórkę starego garażu, której koszt wyceniono na kwotę 25 tys. zł. Mając na uwadze tak wysoką cenę wykonania robót rozbiórkowych, burmistrz Lublińca Edward Maniura postanowił, że osobiście dokona rozbiórki wspomnianego garażu. Nie było to rzucanie słów na wiatr. Zakasał rękawy i wziął się za robotę.

Rozbiórka garażu przy Urzędzie Miejskim w Lublińcu (fot. Monika Breguła/Miasto Lubliniec Facebook)

Z zachowaniem wszelkich zasad BHP przystąpił do prac 14 maja, po godzinach pracy Urzędu. Prace rozbiórkowe zakończył w sobotę. W rozbiórce pomagali Karol Słota, radny Rady Miejskiej oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Dzięki temu miasto poniosło jedynie koszt z tytułu odbioru i utylizacji odpadów budowlanych.

– Oszczędne i celowe wydatkowanie środków to podstawa właściwego gospodarowania finansami publicznymi, dlatego bardzo się cieszę, iż dzięki pracy społecznej, którą z satysfakcją wykonałem, miasto Lubliniec zaoszczędzi kilkanaście tysięcy złotych – podsumował po zakończonej pracy burmistrz Edward Maniura.

ZS (mat. Miasto Lubliniec/Facebook)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here